|
Дата розміщення: 30.04.2014
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
ПАТ "ОСТОРОЗЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД»
станом на 31.12.2013р.
1. Iнформацiя про пiдприємство
ПАТ «Остозький молокозавод» було зареєстроване 04.09.1996 року за законодавством України.,
Юридична адреса пiдприємства : 35801, Рiвненська обл.,м. Острiг, вул. Iвана Вишенського буд. 12
Прiоритетними видами дiяльностi є: переробка молока; виробництво масла та сиру.
Середня кiлькiсть працiвникiв становить 4 чоловiка.
Основнi принципи складання фiнансової звiтностi.
Датою першої трансформацiї фiнансової звiтностi за МСБО є 31 грудня 2011 року. Пiдприємство трансформує та подає фiнансову звiтнiсть згiдно МСБО щороку, включаючи 31 грудня 2013 року .
Перше застосування МСФО 1.
Фiнансова звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства "Острозький молокозавод" складена згiдно Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ) та Мiжнародними стандартами бухгалтерського облiку (МСБО).
Якщо не зазначено iнше, ця фiнансова звiтнiсть складена за принципом iсторичної вартостi. Вищезазначена фiнансова звiтнiсть представлена в тисячах гривень. Гривня є функцiональною валютою.
Складання фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва використання оцiнок i припущень, що впливають на суми зазначенi у фiнансовiй звiтностi та примiтках до неї. Цi оцiнки базуються на iнформацiї, що була вiдома на момент складання фiнансової звiтностi, за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 року. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок.
Фiнансова звiтнiсть складається з звiту про фiнансовий стан на 31 грудня 2013 року (включаючи порiвняльнi суми за 2012 рiк), звiту про сукупнi доходи , звiту про власний капiтал, звiту про рух грошових коштiв за 2013 рiк. Фiнансовий рiк товариства спiвпадає з календарним роком.
Визначено межу суттєвостi при складаннi фiнансової звiтностi 1000 грн.
2.Облiкова полiтика
НЕОБОРОТНI АКТИВИ
Нематерiальнi активи вiдсутнi.
Основнi засоби
На пiдставi Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 травня 1992 року N 229 "Про проведення загальної переоцiнки основних фондiв, залiку взаємної заборгованостi пiдприємств та поповнення оборотних коштiв державних пiдприємств i органiзацiй" пiдприємством проведена iндексацiя основних засобiв.
Розглянувши доречнiсть застосування будь-якого з виключень, передбачених МСФЗ 1, щодо ретроспективного застосування, пiдприємство на дату переходу на МСФО (01.01.2012р.) не проводило оцiнку основних засобiв до справедливої вартостi. Первiсну вартiсть з врахуванням проведеної до оцiнки згiдно Постанови №229 пiдприємство використовує як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату. Подальша амортизацiя припускає, що суб'єкт господарювання спочатку визнав актив на певну дату i що його собiвартiсть дорiвнювала "доцiльнiй" собiвартостi.
Амортизацiю основних засобiв пiдприємство нараховує iз застосуванням прямолiнiйного методу, який дiяв на протязi 2013 року, за яким первiсна вартiсть активу рiвномiрно зменшується до лiквiдацiйної вартостi протягом строку корисного використання об'єкта.
Амортизацiя нараховується починаючи з наступного мiсяця пiсля введення в експлуатацiю та припиняється з наступного мiсяця пiсля дати виведення з експлуатацiї. Строки корисного використання та правила нарахування амортизацiї визначенi Облiковою полiтикою Пiдприємства.
Витрати, понесенi пiсля введення основних засобiв в експлуатацiю (ремонт, обслуговування, капiтальний ремонт) вiдображаються у звiтi про прибутки та збитки у перiодi, коли вони були понесенi.
У випадку, коли можна чiтко довести, що зазначенi видатки призвели до збiльшення майбутнiх економiчних вигод, що очiкуються вiд використання об'єкту основних засобiв понад первiсно визначенi технiчнi характеристики, такi витрати капiталiзуються як додаткова вартiсть основних засобiв.
Балансова вартiсть основних засобiв переглядається на предмет зменшення їх корисностi, коли певнi подiї чи обставини вказують на те, що балансова вартiсть активу не зможе бути повнiстю вiдшкодована.
Основнi засоби ( в тис. грн.) на 31.12.2013р 31.12.2012р
1.Будiвлi та споруди 687 687
2.Машини та обладнання 283 283
3.Транспортнi засоби 0 0
4.Iншi необоротнi активи 5 5
Всього: 975 975
Будинки та споруди
Для визначення справедливої вартостi використовувався метод порiвняння з вартiстю останнiх продажiв аналогiчних будiвель. Основнi припущення вiдносяться до умов, якостi та мiсця розташування будiвель, що використовувались для порiвняння. У груднi 2013 року керiвництво не залучало незалежних професiйних оцiнювачiв для визначення потенцiйної змiни справедливої вартостi будiвель станом на 31 грудня 2013 р. На основi результатiв цього аналiзу ринку нерухомостi керiвництво дiйшло висновку, що на 31 грудня 2013р. ринок нерухомостi не зазнав суттєвих змiн.
Об'єкти основних засобiв, що знаходяться в заставi - вiдсутнi.
Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи- вiдсутнi.
Фiнансовi iнвестицiї
Фiнансовi iнвестицiї облiковуються: вiдповiдно до МСБО в сумi 199тис.грн.
Iншi необоротнi активи на початок та кiнець перiоду склали 64 тис.грн.
Поточнi активи
Група проводить оцiнку вибуття запасiв за методами :
а) за собiвартiстю перших за часом надходження запасiв (FIFO):
(Тис. грн.)
Станом на станом на
31.12.2013р 31.12.2012р Запаси тис.грн. 31 36
Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть за товари ,роботи, послуги, продукцiю в звiтностi вiдображено в розмiрi – 2424 тис. грн. станом на 31.12.2013 року, а станом на 31.12.2012 року становила- 2506 тис.грн
Облiковою полiтикою передбачено : дебiторська заборгованiсть - це договiрнi вимоги, пред'явленi покупцям та iншим особам на отримання грошових коштiв, товарiв або послуг. Для цiлей фiнансової звiтностi дебiторська заборгованiсть класифiкується як поточна (одержання очiкується протягом поточного року або операцiйного циклу) або як довгострокова (дебiторська заборгованiсть, яка не може бути класифiкована як поточна).
Дебiторська заборгованiсть класифiкується як торгiвельна дебiторська заборгованiсть (яка виникає за реалiзованi в ходi здiйснення звичайної господарської дiяльностi товари i послуги) та iнша дебiторська заборгованiсть.
У фiнансовiй звiтностi короткострокова дебiторська заборгованiсть оцiнюється та вiдображається за чистою вартiстю реалiзацiї. Чиста вартiсть реалiзацiї дебiторської заборгованостi оцiнюється з урахуванням наданих знижок, повернень товарiв та безнадiйної заборгованостi.
Для вiдображення дебiторської заборгованостi на пiдприємствi не створено резерв сумнiвних боргiв, в зв'язку з вiдсутнiстю безнадiйної та сумнiвної заборгованостi.
ГРОШОВI КОШТИ ТА ЕКВIВАЛЕНТИ.
Грошовi кошти та iх еквiваленти визначаються в балансi за номiнальною вартiстю. У звiтi про рух грошових коштiв грошовi кошти та їх еквiваленти включають кошти в касi та на розрахунковому рахунку.
Витрати майбутнiх перiодiв - вiдсутнi..
ВЛАСНИЙ КАПIТАЛ.
Статутний капiтал .
Статутний капiтал в сумi 228 тис.грн. ПАТ " Острозький молокозавод", який подiлений на 911400 штук простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,25 грн., розмiщений на особових рахунках акцiонерiв.
Нерозподiлений прибуток :
станом на 31.12.2012 року становить 576,0 тис. грн.
станом на 31.12.2013 року становить збиток - 377,0 тис. грн.
По результатам 2012 та 2013 роки виплата дивiдендiв не проводилась.
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Iншi довгостроковi зобов'язання – вiдсутнi.
Довгостроковi забезпечення становлять на початок та кiнець перiоду в сумi 7,0 тис.грн.
Короткостроковi кредити банкiв становлять на початок та кiнець перiоду в сумi 2970 тис.грн.
ВИПЛАТИ ПРАЦIВНИКАМ
Короткостроковi виплати працiвникам включають такi статтi:
а) зарплати робiтникам та службовцям i внески на соцiальне забезпечення;
Розрахунки з бюджетом (Тис. грн.)
Податки 31.12.2013р 31.12.2012р
ПДВ 0 0
Податок на прибуток 0 0
Податок на землю 0 0
Податок з доходiв фiзичних осiб 2 0
Разом : 2 0
Податки на прибуток
У фiнансовiй звiтностi оподаткування поточного податку на прибуток показано вiдповiдно до вимог законодавства iз використанням податкових ставок та законодавчих норм, що є чинними або фактично набули чинностi станом на звiтну дату. Ставка податку на прибуток у 2012 роцi встановлена на рiвнi 21 % .
Ставка податку на прибуток у 2013 роцi встановлена на рiвнi 19 % .
Звiт про прибуток або збиток та iнший сукупний прибуток
Виручка вiд реалiзацiї
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї готової продукцiї ( iнших активiв) визнається за принципом нарахування, коли є впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод, а сума доходу може бути достовiрно визначена. Дохiд визначається без ПДВ, iнших податкiв з продажу та знижок. Дохiд, як правило визнається, в разi коли покупцевi переданi ризики й вигоди, пов'язанi з правом власностi на товар ( iнший актив). Витрати пов'язаннi з отриманням доходу , визнаються одночасно з вiдповiдним доходом.
Дохiд, пов'язаний з наданням послуг, визнається, виходячи зi ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу, якщо може бути достовiрно оцiнений результат цiєї операцiї.
Чистий дохiд вiд реалiзацiї готової продукцiї, товарiв, робiт, послуг за 2013 рiк становить - 175,0 тис. грн
Чистий дохiд вiд реалiзацiї готової продукцiї, товарiв, робiт, в послуг за 2012 рiк становить – 2235,0 тис. грн:
Витрати
2013р. 2012р.
1.Собiвартiсть (тис.грн ) 174 1658
2.Iншi операцiйнi витрати 256 1236
3.Iншi витрати 698 0
Всього 1128 2894
Витрати визнаються витратами певного перiоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здiйсненi.
Витрати, якi неможливо прямо пов'язати з доходом певного перiоду, вiдображаються у складi витрат того звiтного перiоду, в якому вони були.
Розкриття невизначеностей, пов'язаних з безперервнiстю.
Пiдприємство i надалi планує здiйснювати дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Голова правлiння Ситницький В.А.
Головний бухгалтер Стрiлець О.В.
д/н
д/н
д/н
|